Vasario 16-osios šventėje svečiai iš Estijos

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija puoselėja gražią tradiciją valstybines šventes paminėti ne tik su savo bendruomene, bet dažnai pasikviečia svečių – mokyklas partneres iš kitų miestų bei šalių. Šį kartą, minėdami Vasario 16-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės dieną, menų gimnazijos mokiniai ir mokytojai džiaugėsi sulaukę savo draugų estų iš Saue gimnazijos. Su šia mokykla, esančia netoli Talino, partnerystės ryšiai palaikomi jau septynerius metus: joje lankėsi menų gimnazijos choras, styginių instrumentų orkestras, gerąją patirtimi su kolegėmis dalinosi klasių auklėtojos, kovo mėnesį ruošiasi vykti mokinių parlamentas. Bičiuliai estai taip pat svečiuojasi jau ne pirmą kartą. Klaipėdos miesto 750-ųjų metinių proga ,,balsiukai" kartu su draugais iš Estijos ir Latvijos iniciavo ir rengė kultūrinį projektą ,,Banguojantis trio".
Šventė, kuri menų gimnazijoje vyko vasario 13, penktadienį, per dainą ir šokį suvienijo visus. Ypatingai pakiliai nuskambėjo pirmasis šventinio renginio akcentas ,,Tautiška giesmė", nuoširdžių plojimų sulaukė gimnazijos choro atliekamos dainos, kurias dirigavo abiturientai, būsimieji chorvedžiai. Sveikinimo žodį tarė ne tik gimnazijos direktorius Gintautas Misiukevičius, bet ir Saue gimnazijos direktorius Jaan Palumets, kurio šventinį pasveikinimą vaizdo įraše atvežė svečių kolektyvai. Nuoširdžiais plojimais buvo sutiktas estų kompozitorių ir estų liaudies dainas atliekantis choras, na o tautinių šokių kolektyvas į savo programą įtraukė netgi lietuvišką ,,Transkverą". Tačiau šventės kulminacija tapo visų kartu sudainuota sutartinė ,,Išjojo jojo, sodauto". Ją dainavo ir tie, kurie buvo scenoje, ir tie kurie salėje, ją dainavo ir gimnazistai estai. Smagu, kad mums svarbią datą galime švęsti kartu su draugais, patys aktyviai joje dalyvauti.

Asta Strumilienė

dienynas

aikos banner

2 procentai

Mokyklos administracija ir Gimnazijos taryba dėkoja tiems, kurie jau kelerius metus iš eilės remia mūsų gimnaziją ir perveda į Labdaros ir paramos fondą 2% sumokėto pajamų mokesčio. Jūsų geranoriškumo dėka mūsų mokykla tampa vis gražesnė ir jaukesnė, o mokiniai turi daugiau galimybių dalyvauti neformaliojo ugdymo veikloje.
Labdaros ir paramos fondo rekvizitai: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos labdaros ir paramos fondas; įmonės kodas: 141992668.

Labdaros ir paramos fondo valdyba