Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Apie mus rašo

Konkursui-festivaliui „Muzika be sienų“ nuaidėjus

Rugpjūčio 14–23 dienomis jau 23 kartą Druskininkuose vyko tarptautinis konkursas-festivalis „Muzika be sienų“. Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokykloje netilo muzikos garsai. Kasdien pavakariais miestiečiams, sanatorijų, kurorto svečiams koncertavo įvairaus amžiaus atlikėjai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Kazachstano, Ukrainos, Sakartvelo, Izraelio ir kitų valstybių.

Šiais metais stipendijas dalyvauti 2023 m. tarptautiniame šiuolaikinės muzikos konkurse-festivalyje „Šimtmečio muzika“ 2023 m. San Chose (Kosta Rika) penkiems perspektyviems pianistams skyrė Kosta Rikos muzikos ambasadorė Ala Bendoraitienė. Verta įsiminti stipendininkų pavardes. Aronui Ruminui (Lietuva) ir Bachi Mikeladzei (Sakartvelas) prof. Jaroslawas Drzewieckis skyrė stipendiją 2024 m. dalyvauti XV tarptautiniame pianistų konkurse „Jaunieji virtuozai“ Sanoke (Lenkija). Rasa Jakutytė-Biveinienė įteikė Vigo miesto (Ispanija) „Compass“ muzikos akademijos įsteigtus apdovanojimus, kaip ir prof. Guoda Gedvilaitė, pakvietusi Aroną Ruminą ir Mildą Mariją Kiškūnaitę į Vilniaus rotušėje rengiamą festivalį. 

Skaityti daugiau

Skaityti daugiau

Keturi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos dešimtmečiai

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos pradžia – 1981 metai, kai prie Stasio Šimkaus aukštesniosios muzikos mokyklos įkuriamas vaikų muzikinio ugdymo skyrius, o mokyklos vadovybė įpareigojama organizuoti naujos mokyklos steigimą. 1983 metų sausio 1 dieną atidaroma meno mokykla-internatas, 1985 m. jai suteikiamas kompozitoriaus Eduardo Balsio vardas, o nuo 1993-iųjų ji tampa gimnazija.

Šioje Vakarų Lietuvos regiono menų gimnazijoje mokosi išskirtinių gabumų menams turintys vaikai, 6–19 metų moksleiviams taip pat suteikiamas pradinis, pagrindinis ir vidurinis išsilavinimas. Mokykloje yra Bendrojo ugdymo, Muzikos ir Dailės skyriai, juose mokosi vaikai iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Šilutės, Plungės, Šiaulių, Naujosios Akmenės, Jurbarko, Tauragės, Smalininkų, Telšių, Mažeikių, Kartenos, Skuodo, Endriejavo, Priekulės, Gargždų, Nidos, Juodkrantės, Vilniaus. Į Muzikos ir Dailės skyrius priimama konkurso tvarka, juose veikia parengiamosios klasės. Baigdami gimnaziją mokiniai laiko pasirinktos meno šakos ir brandos egzaminus, suteikiančius galimybę absolventams stoti į aukštąsias mokyklas.

Šiuo metu dailės ir muzikos mūzos globoja pusę tūkstančio vaikų, juos moko beveik pusantro šimto pedagogų.

Keturi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos dešimtmečiai | Muzikusajunga.lt

Skaityti daugiau

Smuiko mokytoja Saulutė Domarkienė: „Žmogui konkurentų nėra“

„Ką gaunu iš savo veiklos? Suvokimą, kad darau prasmingą darbą. Jausmą, kurį gali patirti tik mokytojas, kai mokinys, kuriam tu įdavei mažytį smuikelį, ,,aštuntuką“, šiandien stovi didžiulėje scenoje priešais orkestrą ir griežia tūkstantinei publikai“, – sako Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos smuiko mokytoja Saulutė Domarkienė.

Mokytoja dirba tiek su jaunaisiais smuikininkais, kuriems vos ketveri, tiek su LMTA Klaipėdos fakulteto magistrais. Visiems randa tinkamą smuiko raktą...

Pedagogė iš pašaukimo didžiuojasi gausiu būriu savo auklėtinių ir neabejoja, kad muzikos pažinimas žmogui duoda labai daug. Juk muzikantams ploja net karaliai! Muzikinio talento ir gyvo atlikimo niekada nepakeis inovatyviausios mašinos. „Žmogui konkurentų nėra“, – įsitikinusi S. Domarkienė.

Smuiko mokytoja Saulutė Domarkienė: „Žmogui konkurentų nėra“ | Muzikusajunga.lt

Skaityti daugiau

ČIA VISADA NORISI SUGRĮŽTI

Buvusių mokinių meilė ir pagarba savo mokyklai – didžiausias ir neįkainojamas jos bendruomenės, pedagogų nuopelnas. Išskirtinės, jubiliejinės progos leidžia suprasti, kad pasakymas „čia visada norisi sugrįžti“ susijęs ne tik su įgytomis žiniomis, įgūdžiais, pasiekimais, bet ir su tuo, kas nematoma, o kartais gal ir nepakankamai įvertinama. Toliau – kelios prisiminimų nuotrupos apie mokyklinį laiką.

Gediminas Jaunius

Gimnaziją baigė 1996 m., mokėsi Vidmanto Bėkšos saksofono klasėje. 2005 m. įkūrė kūrybos namus „Elitaz“, jiems iki šiol vadovauja. Renginių ir TV projektų prodiuseris, aktyvus visuomenės veikėjas. Vienas žinomiausių projektų – „Lietuvos balsas“, dešimtmetį kuriamas pagal pasaulinę „The Voice“ franšizę.

Man E. Balsio menų gimnazija yra kūrybiškumo lopšys, ten pradėjo megztis, vystytis daug labai reikšmingų dalykų. Dažnai prisimenu ir mokyklą, ir bendrabutį, bet turbūt pirmiausia mokytojus, kurie auklėjo ir mokė ne tik to, kas priklauso. Jie buvo kaip draugai, kaip artimi brandūs žmonės, kurie padėjo formuotis, augti, išsilaisvinti, galbūt patikėti pačiu savimi... Anuomet atrodė, kad taip ir turi būti, ir tik vėliau pradėjau suprasti, kuo ši mokykla buvo ypatinga. Kas man buvo normalu, kitiems atrodė stebuklas. Ir nors žinau, kad neįmanoma grįžti į mokyklos suolą, kai kuriuos dalykus mielai pakartočiau. Nes iš tikrųjų tada buvo jauku, buvo laisva ir labai gera.

ČIA VISADA NORISI SUGRĮŽTI | Muzikusajunga.lt

Skaityti daugiau

Klaipėdos džiazo festivalyje užsienio muzikos žvaigždės scena dalinosi su jaunaisiais muzikantais

Joninių vakarą Klaipėdos Teatro aikštėje netrūko nei Jonų, nei staigmenų. Vakaro programą pradėjo geriausiu Lietuvos džiazo orkestru tituluojamas „Kauno bigbendas“. Jau tris dešimtmečius gyvuojantis ir labai aktyviai koncertuojantis džiazo kolektyvas Klaipėdos publiką pasveikino su klasikinėmis džiazo melodijomis. Scenoje su Kauno bigbendu pasirodė ir jaunasis Eduardo Balsio menų gimnazijos talentas Marijan Petrov.

Toliau festivalio programą su bigbendu tęsė viena perspektyviausių džiazo atlikėjų Baltijos šalyje – Sofia Rubina, vakarui pasirinkusi garsiosios Elos Fitžerald repertuarą. Per daugiau nei 20 metų karjeros Sofia išmaišė didžiąją dalį Europos, išleido penkis albumus, 2017-aisiais pelnė Estijos muzikos apdovanojimą už geriausią džiazo albumą „In The Land Of OO-Bla-Dee“.

Skaitykite daugiau

Skaityti daugiau