Projektas „#žaibopera“

Projektas  „#žaibopera“ įgyvendinamas 2023–2024 m. Koordinuoja  Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija.

#žaibopera
– tai trumpa, mažutė opera apie didelius, svarbius dalykus;
– tai opera, rašoma, akomponuojama, režisuojama profesionalų, vaikams įkvepiant ir reguliuojant spektaklio eigą, temą, turinį. Vaikas yra tas centras, iš kurio, per kurį ir dėl kurio ši opera yra. Tai opera be solo partijų, čia nėra pagrindinių ir antraeilių vaidmenų, visi vienodai svarbūs.
– tai lietuviškoji „Mahogany Opera“ grupės įkurtos programos „Snappyoperas“ versija, kuria siekiama opera sudominti jauniausio amžiaus vaikus, kiekvieną jų įtraukti į operos kūrybos procesą, lygiaverčiai bendradarbiaujant su operos meno profesionalais. „Snappyoperas“ į Lietuvą atkeliavo operos solistės Laurynos Bendžiūnaitės iniciatyva ir jos begalinio entuziazmo dėka.

2022–2023 metais projektą „Snappyoperas“ vykdė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, padedant Neringos miesto savivaldybei, dalyvavo Klaipėdos Eduardo Balsio, Klaipėdos Vydūno, Neringos gimnazijų ir Neringos meno mokyklos bendruomenės.

2024 m. pristatome #žaiboperą „Stebuklinga saulėgrąža“. Ji pasakoja apie tai, kas rūpi ją šiemet kuriantiems ir atliekantiems vaikams. Apie svarbą mokytis draugauti, priimti kiekvieno kitoniškumą, apie drąsą, pasitikėjimą kitais ir tikėjimą savo stebuklingomis galiomis. Operą kuria ir stato aukščiausio lygio profesionalų komanda (kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė, libreto autorius Virginijus Pupšys, režisierė Adolfina Kunčiūtė, dirigentas Vytautas Valys) su trijų mokyklų (Klaipėdos Eduardo Balsio, Klaipėdos Vydūno gimnazijų ir Šilutės meno mokyklos) pradinių klasių mokiniais. Projektą įgyvendinti talkina šimtai mokytojų, tėvelių, savanorių moksleivių. Muzikos vadovės: Audra Daukšė, Rūta Girdzijauskienė, Daiva Pielikienė, Kristina Ruzveltienė, Virginija Simonavičienė. Muzikantai: Žydrė Adomaitienė, Liliana Petreikienė-Rybakova, Valentina Potejenko (klavinovos), Gustas Dargužis (mušamieji).

#žaiboperos „Stebuklinga saulėgrąža“ premjeros:

2024 m. gegužės 19 d., 15.00 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre

2024 m. gegužės 25 d., 17.00 val. Kultūros centre Žvejų rūmai

Projekto mecenatas – „Limarko grupė“.

Partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Kultūros centras Žvejų rūmai.

#žaiboperos „Stebuklinga saulėgrąža“ bukletas