Sausio 13 – Lietuvos laisvės gynėjų diena
Sausio 13-oji – Lietuvos Laisvės gynėjų diena, žuvusiųjų už mūsų visų Laisvę atminties diena. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje jautriai mirgėjo vienybės ir atminties žvakutės, vieningai skambėjo Lietuvos himnas. Laisvos Lietuvos himnas. O kas yra laisvė? Tokį klausimą šiandien mūsų mokyklos mokiniams ir mokytojams uždavė Mokinių parlamento įgyvendinta pilietiškumo skatinimo iniciatyva „Laisvė – tai…“. Mes suprantame, kad laisvė nėra duotybė, ji yra trapi ir pažeidžiama, laisvė yra pareiga nuolat rūpintis jos išsaugojimu, atsakomybė palaikyti ją saugančias ir ginančias tautas. Laisvė – tai „Galimybė gyventi savo žemėje, kalbėti savo kalba“, „Teikti kitiems džiaugsmą darant tai, ką mėgsti daryti“, „Galimybė grįžti namo ir apkabinti mamą, tėtį“, „Gyvenimas be karo ir melo“… Saugokime laisvę drauge!














